Tvůj Trenér

info@tvujtrener.com +420 728 541 342

Jak se co nejlépe připravit na trénink?

Lukáš Zetek

Cvičím přes 17 let a tvrdím, že každý trénink je jedinečný. A to ať se chystáme zdravě protáhnout, jen tak si jít zacvičit, odreagovat hlavu plnou myšlenek, anebo si sáhnout na dno. Vždy je vhodné ujasnit si cíl budoucího tréninku.

Spánek

Jeden z nejdůležitějších faktorů ovlivňující celkový průběh tréninku. Zvednu dnes svou životní váhu, zaběhnu dnes svůj rekord, anebo budu rád, když se po probdělé noci alespoň tak nějak protáhnu? Spánek nám téměř určuje tréninkový scénář a rozhodne o tom, jak se budeme při cvičení cítit.

Snídaně

Nemálo podstatná část, ve které náš den prakticky startujeme. Zde nebudeme spekulovat o tom, zda je snídaně vhodná sacharidová, tuková, bílkovinová, či žádná. Je na každém z nás, jaký typ jídelníčku nám vyhovuje a s jakým máme nejlepší výsledky. To, o čem se chci bavit, je dobrá stravitelnost této jídelní složky. Určitě není vhodné se v den tréninku ládovat párečky a sladkou bábovkou. To konec konců po takové první sérii dřepů sami zjistíme :-).

Předtréninkové jídlo

Tak, jako snídaně by měla být v duchu plnohodnotnosti a lehkosti, mělo by se tohoto scénáře držet i naše předtréninkové jídlo (pokud jím není samotná snídaně). Pestrosti se meze nekladou, a tak různé doplňky, jakými jsou aminokyseliny, nakopávače a pumpy, mohou být také naším menším pomocníkem.

Naladění

Máme jasně stanovený cíl, který od našeho tréninku očekáváme? Pak je vhodné na tento výkon také patřičně naladit naše myšlenky a neodbíhat v nich tam a zpět. Držím se pravidla „když chceš něco dělat pořádně, dělej to všemi smysly“. Pokud od tréninku nic velkého neočekáváme, je to také v pořádku. Každý z nás dostává to, co si vybírá. Je však dobré si to na začátku před výkonem vyjasnit.

Vše ostatní jde pryč

I pro nás v týmu Tvůj Trenér je důležité občas zachytit určité okamžiky v Kvalita fitness a podělit se o ně s Vámi na instagramu :-). Nicméně pokud se rozhodneme dát do tréninku maximum sil, nebo očekáváme alespoň průměrný výkon, jedná se o zbytečné rozptylování, které nás může od našeho cíle vzdalovat.

Lukáš Zetek


3-luky banner2

Mé jméno je Lukáš Zetek,

za 8 let praxe jsem odtrénoval zhruba 8.000 jednotlivých osobních tréninků a moc rád se podělím o vlastní zkušenosti, co klienti opravdu vyžadují.

Kontakt:
lukas.zetek@tvujtrener.com

2-banner-premek

Mé jméno je Přemek Mužík,

pod rukama mi prošlo přes 300 různých klientů a za svou 7-ti letou praxi v trénování se rád podělím o to, co dělám jinak než ostatní trenéři.

Kontakt:
premysl.muzik@tvujtrener.com