Tvůj Trenér

info@tvujtrener.com +420 728 541 342

Jaký je správný počet jídel za den?

Přemek Mužík

Ať už máme jakýkoliv cíl, jakým je například nabírání svalové hmoty, zlepšení kondice, nebo je to potřeba dát dolů nějaké to kilo. Většinou potřebujeme přesně vědět, kolik jídel denně máme sníst.

"Jím dvakrát denně a nemůžu se hnout s váhou dolů" nebo "Cpu se pořád, 7 jídel za den a nemůžu přibrat"

Takové věty od klientů často slýchám na začátku našich vstupních rozhovorů. Jaké je tedy to správné číslo v počtu jídel za den? ŽÁDNÉ!!! Není možné jednoznačně říct, jaký počet jídel musím zkonzumovat. MNOHEM důležitější je, jaká je skladba jednotlivých jídel, načasování, kalorický příjem, nebo prostě jednoduše vlastní pocit.

Sám jsem se dříve stravoval formou mnoha pokrmů. Pokud jsem neměl minimálně 6 jídel za den, byl jsem nesvůj, že jím málo. Poslední půl rok zkouším jinou formu stravování. Jím mezi 3-4 jídly každý den, což zvládne každý nezávisle na svém vytížení. A mé pocity jsou fantastické.

NEEXISTUJE tedy správné množství jídel za den. Vše si musím sám vyzkoušet a může to trvat roky, než přijdu na způsob, který mi perfektně sedí.

Obrovský vliv na náš organismus má také pitný režim, ale o tom zase příště :-)

Přemek Mužík


3-luky banner2

Mé jméno je Lukáš Zetek,

za 8 let praxe jsem odtrénoval zhruba 8.000 jednotlivých osobních tréninků a moc rád se podělím o vlastní zkušenosti, co klienti opravdu vyžadují.

Kontakt:
lukas.zetek@tvujtrener.com

2-banner-premek

Mé jméno je Přemek Mužík,

pod rukama mi prošlo přes 300 různých klientů a za svou 7-ti letou praxi v trénování se rád podělím o to, co dělám jinak než ostatní trenéři.

Kontakt:
premysl.muzik@tvujtrener.com