Tvůj Trenér

info@tvujtrener.com +420 728 541 342

Zdravý životní styl během dovolené

Lukáš Zetek

Jak si udržet formu na dovolené?

Všichni (nebo alespoň většina z nás) chceme na fotografiích vypadat dobře. A období dovolené patří bez pochyby k těmto výrazným momentům. Osobně nemám příliš rád narušování mého zajetého rytmu, ať už ve fyzickém standardu, nebo případně v kuchyni. Jde to na dovolené vůbec? Řeknu Vám za sebe, že jde. Pojďme se na toto uvolněné a tak trochu povrchní téma zaměřit podrobněji a pobavit se o tom, jak vypadat i na té poslední fotce z dovolené k světu.

- Aktivní dovolená

Pokud se budeme bavit o výběru dovolené, na plné čáře zcela jistě vyhrává dovolená aktivnějšího typu. Jelikož jsme jako „fitnessáci“ přijeli z domova, kde si naše tělo i metabolismus zvyklo na pravidelný výkon, válením si šunek na pláži bez jakékoliv větší aktivity, jakou je například jen obyčejný výlet po okolí, posouváme faktický metabolismus do levelu, kdy se příjem stává vyšším než je výdej. Tělo se jako první začne zalévat vodou. 

- Na švédské stoly chytře

Jeden z největších zabijáků, který může být náš nejlepší přítel. Švédské stolování máme my z ČR obzvlášť rádi. Výběr zde bývá opravdu pestrý a není problém si s talířem dojít několikrát za sebou. Než pustíme uzdu chuťovým buňkám a touze ochutnat VŠECHNO, vybírejme alespoň chytře. Zdržme se příloh, dezertů a navštivme naopak i takový ovocno-zeleninový bar. Ano, i tento koutek mezi švédskými stoly bývá.

- Pohyb po ránu neuškodí

Já vím, přijeli jsme si na dovolenou odpočívat. Tento článek se však nese v tak trochu jiném duchu a my určitě nepatříme mezi lenivou většinu. Asi se ani neočekává, že si v Karibiku zvedneme „osobák“ na mrtvý tah. Co si ale půl hoďky po ránu zajít do místního fitka zahřát svaly? Proti gustu nejsou ani takové jednoduché kliky/výpady/zkracovačky na pláži. Že Vás může někdo vidět? Prosím Vás.  

- Stres zde nemá místo

Pokud by nás však všechny zmíněné body měly nějakým způsobem svazovat, či vyvolávat zbytečné stresy, bude bez pochyby lepší žádnou plážovou formu opravdu neřešit a udělat si úplné psychické i fyzické volno. Naše postava je stále jen fyzická schránka. Však my se po tom týdnu až dvou dostaneme do formy zas rychle zpět. Svoboda volby je vždy na nás.

Lukáš Zetek


3-luky banner2

Mé jméno je Lukáš Zetek,

za 8 let praxe jsem odtrénoval zhruba 8.000 jednotlivých osobních tréninků a moc rád se podělím o vlastní zkušenosti, co klienti opravdu vyžadují.

Kontakt:
lukas.zetek@tvujtrener.com

2-banner-premek

Mé jméno je Přemek Mužík,

pod rukama mi prošlo přes 300 různých klientů a za svou 7-ti letou praxi v trénování se rád podělím o to, co dělám jinak než ostatní trenéři.

Kontakt:
premysl.muzik@tvujtrener.com